Sisu jest organizacją edukacyjną związaną ze szwedzką Konfederacją Sportową. Miejscem naszej pracy jest okręg Västergötland. Głównym celem jest współpraca z klubami i federacjami sportowymi, propagującymi takie sporty jak piłka nożna, piłka ręczna i około 68 innych. SISU – sportowa organizacja edukacyjno-szkoleniowa ma mandat na działalność na polu edukacji, szkolenia i rozwoju w sporcie, jest też największym ruchem społecznym, który w charakterze członków zrzesza ponad 3 miliony osób. W całej Szwecji działa 21 okręgów rozwijających kluby sportowe.
W Västergötland współpracujemy ze specjalnymi okręgowymi federacjami i klubami sportowym; istnieje też dzielnica aktywnego sportu z ponad 1500 aktywnymi klubami i około 20 000 liderami non-profit, którzy wspólnie tworzą sprzyjające środowisko dla dzieci i młodzieży oraz aktywnie wspierają poprawę zdrowia publicznego. Jeśli SISU ma stać się zasobem w ramach niniejszego działania, to należy również uwzględnić lokalną strukturę. W miejscowości Västergötland SISU wybudowało organizację, której konsultanci szkoleniowi pracują w 14 oddziałach w 27 gminach regionu, co czyni SISU unikalnym stowarzyszeniem edukacyjnym.

SISU National

SISU National Na szczeblu krajowym, skupia się na rozwoju i wspieraniu federacji, zapewnia wsparcie i zasoby federacjom sportowym i organizacjom członkowskim, które pragną rozwijać swoją działalność. Na szczeblu krajowym posiada bogate programy kursów i konwencji. Realizowane są programy rozwoju oraz szkolenia, uczestniczy w osobie trenerów i rozmówców, liderów procesu i projektu oraz wykładowców.
Komisja Europejska popiera wydanie niniejszej treści. Nie ponosi jednak żadnej odpowiedzialności za wykorzystanie informacji zawartych w niniejszym projekcie. Treść odzwierciedla jedynie opinie autorów, za które Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności.